Administracja siecią polega na zapewnieniu ciągłej niezawodnej pracy sieci komputerowej oraz jej elementów. W ramach administracji i utrzymania sieci lokalnych firma świadczy pomoc w zakresie:

  • nadzoru nad zasadami bezpieczeństwa
  • diagnozy i usuwania awarii
  • optymalizacji działania sieci
  • dodawania nowych funkcjonalności i usług sieciowych
  • modernizacji i rozbudowy infrastruktury informatycznej w firmie
  • prowadzenia szkoleń pracowników w zakresie korzystania z sieci informowania o dostępnych usługach i ich możliwościach
  • ciągłe monitorowanie sieci aby funkcjonowała bez-awaryjne

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu w zakresie utrzymywania sieci?

Wykształcenie specjalisty z dziedziny informatyki, czy wejście w posiadanie specjalistycznej wiedzy informatycznej, są dość drogie i nieopłacalne dla znacznej większości firm.

Przy rozwiązywaniu problemów korzystamy z bogatego doświadczenia naszej kadry i ogromnej bazy wiedzy, która jest wypracowana w ciągu długiego okresu pracy z rozwiązaniami sieciowymi. Dzięki temu, możemy zrobić to szybko i sprawnie. 

Gwarantujemy bezpieczeństwo - jest to dla nas sprawa najwyższej wagi i etyki zawodowej. 

utrzymanie sieci komputerowych

Sieci komputerowe to już podstawa w działaniu praktycznie każdej firmy, której zależy na efektywnym i szybkim przesyłaniu informacji i komunikacji. W naszej firmie Rost oferujemy kompleksowe usługi w zakresie budowy, konfiguracji, a także utrzymania sieci komputerowych w Trójmieście oraz całym województwie pomorskim. Jesteśmy do twojej dyspozycji!

 

Naszym klientom oferujemy pełne wsparcie sieciowe, które włącza zarówno zbudowanie dopasowanej infrastruktury sieciowej, jak i również jej utrzymanie, aby mogła ona działać niezawodnie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie wiemy, jak zagwarantować Klientom pełne wsparcie zarówno wtedy, gdy chodzi o nieskomplikowane sieci w małej firmie, jak i te złożone, o bardziej wymagającej strukturze.

Obecnie budujemy sieci lokalne kat. 5 z prędkością danych przesyłanych między komputerami wynosi 100 Mbit/s oraz kat. 6 z prędkością 1 Gbit/s (czyli 1000 Mbit/s). Zajmujemy się również budową i konfiguracją sieci bezprzewodowych. Doradzamy w doborze najlepszych technologii i rozwiązań w zależności od dostępnej infrastruktury oraz oczekiwań naszych Klientów.

Wówczas, gdy sieć jest już wykonana i działa prawidłowo, nie można również zapominać o jej prawidłowej eksploatacji oraz konserwacji, dlatego świadczymy również utrzymanie sieci komputerowych. Opieka techniczna jest bardzo ważna dla pełnej sprawności i wydajności, a także dostępności sieci, dlatego też będzie ona mogła wówczas pracować bezawaryjnie nawet przy dużym obciążeniu.

Zakres naszych usług w ramach utrzymania sieci to:

·        dodawanie nowych usług sieciowych i rozwijanie nowych funkcjonalności sieci

·        regularna aktualizacja firmware na urządzeniach, serwerach i terminalach oraz aktualizacja oprogramowania

·        prowadzenie działań w zakresie zabezpieczenia sieci przed niebezpieczeństwami, między innymi wirusami, trojanami, atakami internetowymi

·        profesjonalne wsparcie serwisowe w razie awarii z krótkim czasem reakcji

Decydując się na nasze wsparcie, możesz mieć pewność, że sieć w twojej firmie będzie działała niezawodnie. Posiadamy specjalistyczną wiedzę informatyczną, a także szerokie doświadczenie, co powoduje, że nasze usługi są zawsze na najwyższym poziomie. Rozwiązujemy problemy sprawnie i szybko, korzystając z naszej rozległej bazy wiedzy i praktyki, którą zdobyliśmy w ciągu lat pracy.

Zapewniamy jednocześnie bardzo atrakcyjne ceny – wybierając utrzymanie sieci komputerowych jako outsourcing informatyczny możesz od razu obniżyć koszty dotyczące tej dziedziny w swojej firmie. Jednocześnie nasze wsparcie obejmuje wszystkie usługi informatyczne potrzebne w przedsiębiorstwie.

W razie dodatkowych pytań dotyczących świadczonych przez nas usług pozostajemy całkowicie do Państwa dyspozycji. Nasz pracownik będzie mógł wówczas przybliżyć ci szczegóły świadczonych przez nas usług informatycznych i przygotować indywidualną wycenę.

Rost – utrzymanie sieci komputerowychTrójmiasto, pomorskie – zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług informatycznych!